bahco_be74_55100
BAHCO BE74-55100 piston ring pliers
Product description:
  • Capacity
  • BE74-55100: Ø 55 - 100 mm
  • BE74-80120: Ø 80 - 120 mm
Key features according to our expert
  • Pliers type: Piston ring pliers
Specifications / All features
Pliers type
Piston ring pliers
Package
20 x 130 x 205 mm
Length package mm
205 mm
Inner diameter mm
55-100 mm
Width package mm
130 mm
Height package mm
20 mm